0530 380 67 67
_lang_titleSikcaSorularnSorular
Siparişim bana ne zaman ulaşır?

 

Ürün özelliklerinde "Aynı Gün Kargoya Verilir" yazan ve stoklarımızda bulunan tüm ürünlerde; haftaiçi saat 15:00'ya kadar tamamladığınız siparişleriniz, aynı gün akşamı kargoya teslim edilmekte ve yola çıkmaktadır. 

Haftaiçi saat 15:00'dan sonra verdiğiniz siparişleriniz ertesi gün kargoya teslim edilmektedir. Cumartesi ve Pazar günü vermiş olduğunuz siparişleriniz Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir.

Resmi tatil günlerinde vermiş olduğunuz siparişleriniz, tatil sonrası ilk iş gününde kargoya teslim edilmektedir.


 

Siparişlerimde ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim?

 

Modalina, her siparişiniz için işletme ve gönderim masrafı olarak 6 TL ücretlendirme yapmaktadır. Siparişiniz gönderimlerde kargo (desi) boyutuna göre Sürat Kargo'nun senelik olarak belirlediği kargo gönderim fiyat listesi üzerinden değişkenlik gösterebilir ve faturanıza yansıtılmaktadır.

"Kapıda ödeme" alternatifi seçildiğinde 6 TL standart kargo ücretine ek olarak 5 TL kapıda ödeme tahsilat hizmet bedeli alınmaktadır ve siparişiniz yola çıkmadan önce gönderi onayı için müşteri hizmetlerimiz tarafından aranırsınız. 2 hafta boyunca onay alınamayan siparişler sistemimizden silinir.


 

Satın aldığım ürünlerin fiyatlarına KDV dahil mi?

 

Evet, modalina'dan satılan bütün ürünlerin satış fiyatına KDV dahil edilmiştir.


 

İade etme süreci kaç gündür?
 
İade ettiğiniz ürün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra iade veya ret kararı verilebilir. İade kabulü halinde ürünün Modalina'ya ulaşımının ardından 1-3 iş günü içerisinde bedel iadesi talimatı bankanıza iletilmekte ve bankanıza bağlı olarak talimatı takip eden 1-4 iş günü içinde ürün bedeli "hesabınıza/kredi kartınıza" aktarılmaktadır. 
 
Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde modalina.com'un bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır. Ödemesini "EFT/Havale" veya "Kapıda Nakit Ödeme" yoluyla gerçekleştirdiğiniz siparişlerinizde; iade talebiniz onaylandıktan sonra, ödemeyi yapan şahıs adına belirteceğiniz banka hesap numaranıza; iade edilen ürünün modalina'ya ulaşımının ardından, maksimum 5 iş günü içerisinde ürün bedeli aktırılmaktadır. 
 
Ödemesini Paypal ile gerçekleştirdiğiniz siparişlerinizde; iade talebiniz onaylandıktan sonra, ödemenizi yapmış olduğunuz Paypal hesabınıza; iade edilen ürünün modalina'ya ulaşımının ardından, maksimum 5 iş günü içerisinde ürün bedeli aktırılmaktadır.

 

Neden sadece ilk 14 gün içinde iade kabul ediliyor?

 

Tüketici Haklarını Koruma Kanunu'na dayanarak internet satışlarını düzenleyen Mesafeli Satış Sözleşmelerine dair yönetmelikte yer alan "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi günü içermektedir. Ürünü iade edeceğinizi ve iade nedeninizi bize e-posta yoluyla bildirdiğiniz takdirde, şikayetinizi tedarikçi firmalara yada şahıslara iletip ürünün iade alınıp,alınamayacağının belirleneceği süreç başlatılmaktadır. Eğer üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa, ürün hatasından kaynaklanan bir durum varsa ya da ürün beğenilmemişse, ürün iade prosedürleri uygulanmaktadır.


 

İademi hangi adrese göndereceğim?

 

Modalina.com

Hocaalizade mahallesi Sağlık İşhanı no/16

Osmangazi Bursa


 

İade için kargo ücretini ben mi ödeyeceğim?

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm fatura nüshaları, tüm aksesuarları ve orjinal kutusuyla birlikte, Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Geri dönüş kargo ücreti modalina.com'a aittir.


 

Hangi ürünleri iade edemiyorum?
 
Sipariş üzerine üretilen, kişiselleştirilmiş ürünler iade edilememektedir.
 
Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen (Külçe, Ziynet Altın, Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.) ürünlerde 14 günlük iade hakkınız geçerli değildir.
 
İade talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış, ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir.
 
Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri özelinde ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olması iade kabulü için şarttır.
 
İsteğiniz / siparişiniz doğrultusunda tasarımcılarımız tarafından kişiye özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen (Giyim, takı, aksesuar,çanta,saat vb.) ürünlerin iadesi yapılamaz.
 
Satışa sunulandan farklı olarak üzerinde değişiklik yapılan (Örneğin yüzük ölçüsü sitede sunulandan farklı üretilen vb.) ürünlerde, kıyafetlerde, takılarda, aksesuarlarda, çanta ve saatlerde iade kabul edilmemektedir.
 
Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler iade edilemez. ( İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
 
7 günlük iade süresi dışındaki, ürünün üretim hatasıyla alakalı ve üründen kaynaklanan kusurdan dolayı 30 gün dahilindeki iade talepleri için; ürün özelliğine göre ürünün üretici/ithalatçı firma, üretici tasarımcı ya da teknik servise gitmesi/bildirilmesi ve yapılacak inceleme ve tespit sonucunda; üretici/ithalatçı firma ya da üretici tasarımcı ya da servis tarafından iade kabul kararı verilmiş olması gerekir. Ürün kusurundan kaynaklanan, ürün iadesi kabulü ya da iade ret cevabı tarafınıza en kısa sürede bildirilir.

 

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.